Ляшко подал в суд на НКРЕ (Видео). А.Мамалыга: “Рішенням НКРЕ з 1 квітня 2017 року вводиться абонплата з усіх споживачів газу на територіі України незалежно від наявності лічильників , в середьому розмірі 100 гривень “.

Опубликовано 31 Мар 2017
Автор :
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)

Олег Ляшко
Наша команда провела детальний аналіз чергового грабіжницького рішення НКРЕКП, яким встановлено «абонплату» за користування газовою трубою незалежно від обсягів споживання для населення та промисловості. При цьому нововведення набирають чинності через 3 дні з дати ухвалення! (відповідні постанови затверджено 28 березня 2017 року, набирають чинності з 1 квітня).Сьогодні діюча ціна на газ 6879 грн за 1000 куб. м, з яких 13% або 894 грн – частка облгазів. Але вочевидь Фірташу, Бойку, Львочкіну цього замало.НКРЕКП хоче вилучити транспортну складову з загального тарифу та ввести окрему обов’язкову абонентську плату ще й за роздутим тарифом. Інакше кажучи, кожна сім’я, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СПОЖИВАННЯ, повинна буде додатково до і так завищених газових тарифів в середньому сплатити ще 92 грн/міс. або 1 100 грн по року, а то й ще в рази більше (!) в кишені приватних облгазів, що належать олігархам!

Зароблять на цій афері облгази 24 млрд грн!

Розмір тарифу для кожної газорозподільчої компанії залежить від обсягу витрат та кількості споживачів. Виходить, що в розвинених промислових регіонах та великих містах, де густота споживачів більша, тариф буде меншим. У віддалених районах, у маленьких розподільчих компаній, та у компаній з маленькою кількістю абонентів тариф буде високим.

Найнижчим тариф буде в Тернополі, Києві та Дніпрі. Найвищим – в Закарпатській області, Тисменицькому районі Івано-Франківської області та в Тернопільській області.

Платити пропонують не пропорційно обсягу споживання, а за потужність лічильника. Чим вона вища тим більша сума до сплати. Для прикладу за найменший лічильник G1,6 в Київській області потрібно сплатити 56 грн на місяць. Якщо немає лічильника, то сума вже становить 90 грн, а якщо в тебе встановлений найпоширеніший лічильник G4 (це 54% споживачів), то віддай з кишені 134 грн на місяць. А якщо так сталось, що в тебе лічильник G6 (це системи зі старими газовими котлами, переважно в пенсіонерів, які не мають кошти їх оновити), то плата Фірташу і Ко складе вже колосальні 224 грн на місяць.
Але й це не межа! Жителі Закарпаття з лічильником G6 повинні будуть сплатити щомісяця 340 грн Закарпатгазу. І це при мінімальній пенсії 1247 грн.

При цьому субсидії на сплату цих поборів не передбачені!!

Для прикладу візьмемо квартиру в Києві, що має центральне опалення і газову плиту, але немає лічильника. Нехай у рік на приготування їжі тут витрачають 50 м3 газу. До нововведень в рік за газ потрібно було сплатити 344 грн, після – на 500 грн більше. І ця різниця повністю піде в Київгаз.

Тепер уявіть домогосподарство, що споживає 800 кубів на рік. Це невеличкий будиночок, що паралельно топить дровами, чи однокімнатна квартира з автономним газовим опаленням. До нововведень НКРЕКП таке господарство в Київській області з найпоширенішим лічильником G4 повинно було б сплатити 5,5 тис грн, з яких 715 грн це транспортування. А тепер це господарство загалом повинно заплатити на 900 грн більше – 6,4 тис грн. І ця переплата повністю зарахується Київоблгазу.

Вигідна така схема лише товстосумам, що мають маєтки і вимушені спалювати багато газу. Якщо ти живеш в Київській області, спалюєш 3000 кубів газу на рік і маєш лічильник G4, то при такій схемі ти зможеш зекономити 1 тис. грн на рік.

Отже, підсумуємо:

— для споживачів без лічильників, які використовують газ для приготування їжі, середній місячний чек за газ збільшиться від 2 до 6 разів;

— для економних користувачів що спалюють до 800 кубів газу на рік з найпоширенішим лічильником G4 місячна квитанція може зрости до 30%, і лише в Тернополі економія може скласти 0,35%;

— для тих, хто спалює багато газу наприклад 3000 кубів на рік, економія може становити до 10%.

АЛЕ НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО ЧЕРЕЗ 3 РОКИ НКРЕКП ПЛАНУЄ ПІДНЯТИ ТАРИФИ НА ТРАНСПОРТУВАННЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ МАЙЖЕ В 3 РАЗИ.

При цьому самі облгази жодної копійки не платять за користування державними та комунальними газопроводами, а з людей хочуть здирати останні копійки, навіть якщо ті не споживають газу взагалі! Більш того, обдирають тих же людей, які за власний кошт побудували і підвели до себе газову трубу, передали облгазу, а останній заробляє на цьому.

На чию користь були прийняті ці рішення? Більшість з цих грошей отримає Фірташ, адже 70% розподільчих мереж, які будуть отримувати ці гроші, знаходяться в управлінні його «Регіональної газової компанії».

Фірташ вже давно є монополістом на газовому ринку України, в його «Регіональну газову компанію» входять 28 компаній з 40, які є на ринку. До бенефеціарів газорозподільчого бізнесу Фірташа також входять його соратники – Сергій Льовочкін з сестрою, депутати Бойко та Фурсін. І от замість того, щоб обмежити вплив олігарха на стратегічну галузь країни, НКРЕКП вирішує дати йому ще й надприбутки.

Я не вірю, що ця афера НКРЕКП і новий пограбунок українців на користь Фірташа-Льовочкіна-Бойка могли відбутися без відома і підтримки Президента Порошенка, чиїм ставлеником є голова комісії Вовк.

Наша команда оскаржить до суду це драконівське рішення НКРЕКП. Ми не дозволимо владі та її прихвостням-олігархам грабувати українців!!

Прошу макс репост!”

Фото Andriy Mamalyga.

Andriy Mamalyga в шоке с Ігором Мосійчуком и еще 53.

Картинки по запросу андрей мамалыга адвокат

Рішенням НКРЕ з 1 квітня 2017 року вводиться абонплата з усіх споживачів газу на територіі України незалежно від наявності лічильників , в середьому розмірі 100 гривень!
Нацкомісія Вовка обгрунтувала таке рішення тим , що НУ НЕ ВИСТАЧАЄ КОШТІВ НА ОБСЛУГОВУВАННЯ ГАЗОВИХ МЕРЕЖ, що здійснюють облгази. Таким чином облгази отримають від 13 мільйонів споживачів газу додатковий прибуток в розмірі 15 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ НА РІК !!!!!!!

Ну а 70 відсотків облгазів в Україні контролює- Дмитро Фірташ, який очікує “етапування” в США з Австріі !

Так, за що боролися !!!!!!!!! ?

ІНФОРМАЦІЯ ПО ТЕМІ :

https://www.epravda.com.ua/publications/2017/03/29/623203/

http://www.naftogaz.com/…/0/EE252459FAF79A60C2257FB20067414…&

http://www.theinsider.ua/rus/business/529c6f04438b1/

Кому належать українські облгази

70 відсотків розподілу газу в Україні контролює Дмитро Фірташ
Фото: dmitryfirtash.com
2 ДЕКАБРЯ 2013

К ТЕМЕ

  • Фирташ избавился от долга в 320 миллионов гривен
  • Схемы олигархов. Как Фирташ не заплатил налоги

Держава вирішила вийти зі статутних капіталів газорозподільних підприємств. З цією метою Фонду державного майна передаються від НАК “Нафтогаз України” блокпакети 36 великих та малих газорозподільних підприємств, а також два пакети по 50% “Кіровоградгазу” та “Черкасигазу” і 38,3% “Донецькоблгазу” для подальшої приватизації.Аргументують у ФДМУ це так: “Розмір пакетів акцій товариств з газопостачання та газифікації, що залишилися в управлінні “Нафтогазу”, не дає достатніх важелів для ефективного управління корпоративними правами держави та впливу на діяльність товариств”.Після продажу блокпакетів обл- та міськгазів в країні завершиться процес приватизації газорозподільного сектору. Він остаточно перейде в приватні руки.Що таке облгаз?Магістральними газопроводами в Україні управляє “Укртрансгаз”, а регіональними – облгази і міськгази.

Саме їм ми і підприємства платимо за споживання газу. А вже потім обл- і міськгази перераховують кошти власнику ресурсу, попередньо знявши свою комісію.

Тариф за послуги газорозподільного підприємства фіксований і встановлюється Нацкомісією з регулювання енергетики (НКРЕ) для кожного окремо.

Всі облгази – монополісти з постачання природного газу в своєму регіоні. Вони мають відносно стабільну кількість споживачів та постачають їм паливо за фіксованим тарифом.

Ось, наприклад, що пишуть бухгалтери у фінансовому звіті “Дніпропетровськгазу”:  “Товариство у 2012 роцi здiйснювало свою дiяльнiсть в умовах прибуткових тарифiв на транспортування та постачання природного газу, що вивело товариство на рiвень отримання стабiльного прибутку”.

Ця компанія в 2012 році отримала 46 млн гривень чистого прибутку. Дохід – 1,75 млрд гривень – більше 70% якого отримано за рахунок транспортування природного газу.

Як йдеться у фінзвіті газорозподільного підприємства Дніпропетровщини, з 2011 року фінансовий стан підприємства покращився внаслідок збiльшення тарифiв на розподiл та постачання природного газу, та списання заборгованості. До цього підприємство було збитковим.

А це приклад другого прибуткового підприємства – “Запоріжгазу”. В минулому році воно виплатило своїм акціонерам 5 млн гривень дивідендів, отримавши 13,3 млн гривень прибутку. В 2011 ця цифра становила 192,3 млн гривень.

Нагадаємо, в 2011 році було прийнято ряд законів, якими з паливно-енергетичного комплексу було списано 24 млрд гривень боргу. З облгазів, зокрема, списали 7,4 млрд гривень боргу перед “Газом України”. На той час ця компанія була дочкою “Нафтогазу”.

 

Хто контролює розподіл газу

Дмитро Фірташ контролює в Україні близько 70% великих газорозподільних підприємств. Структури мільярдера активно скуповували пакети акцій цих підприємств на приватизаційних конкурсах та аукціонах протягом декількох років. Подальша мета Фірташа – викупити частки у міноритарних власників та об’єднати компанії з розподілу газу в холдинг.

Умовній групі “Офшори” належить п’ять облгазів в центральній та східній частині України: “Дніпрогаз”, “Криворіжгаз”, “Донецькміськгаз”, “Харківгаз” та “Харківміськгаз”. До 2012 року ці підприємства належали “КЕС-Холдингу” росіянина Віктора Вексельберга. Потім компанії перевели на кіпрські офшори. Власника кіпрських офшорів зареєстровано на Британських островах, а ця юрисдикція не видає кінцевих бенефеціарів компаній.

Вескельберг оголосив про вихід з українських активів. Учасники ринку заявляли, що компанії перейшли під контроль “Газпрому”, однак ця інформація досі не підтвердилася.

Третім крупним власником облгазів є ГК “Содружество” екс-депутата херсонської обласної ради від Партії регіонів Віктора Попова. За офіційною інформацією депутатський мандат Попов здав через призначення почесним послом Литви в Херсонській області.

В Одеській області розподіл газу контролює бізнесмен Ігор Учитель – №36 найбагатших бізнесменів Одеси за версією Forbes. Він також має інтереси в нерухомості – йому належить житловий комплекс “Аркадіївський палац”. Як повідомляв INSIDER, Учитель також імпортує газ в Україну по реверсній схемі.

Раніше газопостачанням в столиці займався Василь Хмельницький, який створив “Київенерго Холдинг” з метою управління пакетами акцій “Київгазу”, “Київодоканалу” та “Київенерго”. Однак потім, як повідомив він в інтерв’ю Forbes, продав акції В’ячеславу Супрененку — зятю екс-мера столиці Леоніда Черновецького. Офіційна причина – відсутність контролю в цих підприємствах. Інша частина акцій холдингу була в управлінні КМДА.

Придбання контролю над “Маріупольгазом” бізнесменом Юрієм Іванющенком продиктоване двома факторами. По-перше, в Маріуполі багато підприємств важкої промисловості. По-друге, в цьому місці знаходиться його підприємство, що споживає багато газу – “Азовмаш”.

Володимир Шелудченко, екс-голова НАК “Нафтогаз Україна” з серпня 2006 до лютого 2007 року, коли прєм’єром був Віктор Янукович, контролював постачання газу в Донецькій області. В той же час керівником “Донецькоблгазу” є Микола Масс. Його син — Євген Масс контролює “Макіївкугаз”.

В 2011 році Євген Масс був повноцінним партнером фірми “КМК Ойл”, яка тоді належала Сергію Курченку в компанії “Марснабгаз”. Потім Курченко продав ”КМК Ойл”, а Масс вийшов з капіталу “Марснабгаз”.

“Тернопільгаз” контролюється головою правління підприємства Олегом Караванським, який вважає, що рівень газифікації сіл на Тернопільщині найвищий по Україні.

Контроль в “Полтавігаз” належить Вірі Четверіковій, яка раніше була міноритарним акціонером вже не існуючого “Інпромбанку”. Вона родичка депутата від Партії регіонів, члена комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олексія Лелюка. З 2003 по 2004 роки він був головою правління “Полтавигазу”. Потім розпочав депутатську кар’єру – влітку 2004 року на виборах по 151-му полтавському округу Лелюк переміг від Партій регіонів замість померлого депутата від ПР Івана Четверікова. Лелюк був його племінником.

Подробнее: Новости Щит і Меч

Картинка профиля admin
Об авторе